Besni İlçemizin sosyal ve ekonomik ve diğer alanlarda gelişmesine katkı sağlayacak mevcut potansiyelin değerlendirilmesi, sorunların ortaya konulması ve çözüm önerilerinin geliştirilmesi amacıyla Besni Sosyal Hizmet Merkezinde istişare toplantısı düzenlendi.
 
Toplantıya Besni İlçe Kaymakamı Ahmet Gencer, İlçe Jandarma Komutan Ferhat Aydın, İlçe Emniyet Müdürü Cemal Avan ile İlçemizdeki Merkez Mahalle muhtarları, oda ve Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri, Kanaat Önderleri, Basın mensupları katıldı.
 
Toplantının açılış konuşmasını Kaymakam Ahmet Gencer yaptı. Gencer konuşmasında Ülkemiz çok zor süreçten geçmektedir. Ülkemizin selameti, Devletimizin bekası ve milletimizin geleceği açısından asgari müştereklerde birleşmenin hem vicdani hem vatandaşlık görevlerimiz arasında olduğunu dile getiren STK temsilcileri ile belli periyotlarla buluşarak sorunları görüşmek ve olası çözüm önerilerini dile getirmek amacıyla toplanmış bulunuyoruz.
 
Öncelikli olarak ihtiyaç sahiplerini gözeterek Şehit ve Gazi Ailelerimiz başta olmak üzere muhtaç tüm herkese ulaşmak ve sorunlarını çözmek önceliklerimiz arasında yer almaktadır. Hepiniz hoş geldiniz diyerek sözlerine başladı. Konuşmasında; İlçemizin mevcut sorunlarını net şekilde ortaya koyarak geleceğe dönük yapılabilecek çalışmalar, sosyal ve ekonomik gelişmeler, kamu ve özel sektör yatırımları, turizm, tarım ve hayvancılık faaliyetleri ile mevcut potansiyellerin değerlendirilmesine yönelik yapılabilecek çalışmalar hakkında fikirlerinize ihtiyaç duyulmaktadır. Bu noktada katılımınız için teşekkür ediyorum dedi.
 
Karşılıklı soru cevapların alınması, mevcut sorunların görüşülmesiyle toplantı sona erdi.