Okumaya Hangisinden Başlasam II Projesinin Hazırlık ve Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı
 
 
TC Kalkınma Bakanlığı tarafından yürütülmekte olan 2017 yılı Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında Adıyaman Valiliğine sunulan ve Bakanlıkça uygulanmaya değer bulunan Besni Köylere Hizmet Götürme Birliği Başkanlığımızın yürüttüğü “Okumaya Hangisinden Başlasam II Projesinin” hazırlık ve bilgilendirme toplantısı yapıldı.
 
Besni Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde 14.03.2018 saat 14.00’de yapılan toplantıya Besni Kaymakamı Ahmet Gencer, Besni İlçe Milli Eğitim Müdürü Neşet Yazar ile Proje Koordinatörü Yaşar Gülten ve ekibi ile proje kapsamında geziye katılacak 80 öğrenci ve aileleri hazır bulundu.
 
Besni Kaymakamı Ahmet Gencer toplantıdaki konuşmasında “Okumaya Hangisinden Başlasam II Projesi” kapsamında 27 Mart 2018 Salı günü Merkez, Belde ve köy liselerimizde halen aktif öğrenci durumunda olan ve okul komisyonları tarafından onaylanan; Şehit çocukları/yakınları ile Gazilerimizin Çocukları/ yakınları başta olmak üzere okul komisyonlarınca seçilen toplamda 80 öğrencimiz uçakla gidiş gelişli olmak üzere Ankara, Bursa, Çanakkale ve İstanbul illerimizin tarihi ve kültürel mekânlarını yerinde Profesyonel Kokartlı Tur rehberleri eşliğinde 4 gece 5 gün boyunca 4 ve 5 yıldızlı otellerde konaklama dâhil tüm masrafları proje kapsamında karşılanacak şekilde gezeceklerdir. Öğrencilerimizin sigortalarından harçlıklarına, müze girişlerinden konaklama ve tüm iaşe masrafları ile günlük özel harçlıklarına kadar proje kapsamında karşılanacaktır. En ince detayların düşünüldüğü projede emeği geçen Proje Koordinatörümüz Yaşar Gülten başta olmak üzere ekibini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum diyerek sözlerini tamamladı.
 
Proje Koordinatörümüz Yaşar Gülten ise sunumunda; 27 Mart 2018 Salı günü başlayıp 31 Mart 2018 Cumartesi günün tamamlanacak olan gezinin başladığı andan itibaren gezilecek mekanlar, konaklanacak oteller başta olmak üzere 14 mekan panoramik 41 mekan ise bizzat yerinde ziyaret edileceğini uçakla gidiş geliş yapılacağını öğrencilerimizin a’dan z’ye tüm masraflarının karşılanacağını öğrencilerimizin başında 12 öğretmenin katılacağını ve TUREB kokartlı profesyonel tur rehberleriyle tarihi ve kültürel mekanların tanıtılacağını belirtti. Sunumun ardından öğrenci ve velilerin koordinatör öğretmenlerle yaptığı özel toplantıların ardından program sona erdi.